Opony do maszyn rolniczych

Nieustanny rozwój przemysłu rolniczego niesie ze sobą wiele korzyści, ale wiąże się z nim też kilka trudności. Trudno wyobrazić sobie współczesne rolnictwo bez odpowiednich maszyn. Muszą one spełniać szereg wymagań. Jednym z elementów, o które warto szczególnie zadbać są opony rolnicze, przystosowane do pracy w różnych warunkach i do pojazdów o dużej mocy. Opony do ciągników, traktorów czy kombajnów, można podzielić podobnie jak opony pneumatyczne do wózków widłowych. Wyróżniamy m. in. opony radialne oraz diagonalne, dętkowe i bezdętkowe. Jedne z nich ułatwiają prowadzenie pojazdu, inne zapewniają większą stabilność i trakcję. Wyboru odpowiedniego wariantu należy dokonać na podstawie przeznaczenia maszyny i warunków jej wykorzystania. Opony do traktorów, ciągników lub kombajnów to niezbędny element każdego gospodarstwa, bez względu na jego rozmiary i specyfikację. Odpowiednie ogumienie znacząco ułatwia pracę, zapewniając lepszą funkcjonalność.

Jak wybrać opony rolnicze?

Wybór opony do ciągników nie wydaje się zadaniem trudnym, ale mimo to może sprawić wiele problemów. Jeśli chodzi o typ ogumienia, często można spotkać się z opiniami, że jedyny słuszny wybór stanowi wersja radialna, która jest najnowocześniejszym rozwiązaniem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że w ofertach producentów wciąż pojawiają się opony do traktorów starszego, ale ulepszonego rodzaju opon diagonalnych i dętkowych. Każdy typ ma swoje zalety i wady oraz inaczej sprawdza się w różnych warunkach. Dobór tej części powinien zależeć od przeznaczenia, rodzaju terenu, a także masy osprzętu, jakie muszą holować maszyny. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się mocniejsze, większe i bardziej precyzyjne kombajny czy ciągniki, które wymagają nowych rozwiązań w zakresie ogumienia. Opony do maszyn rolniczych muszą byś w stanie przenosić większe obciążenia, jednocześnie zapewniając komfort jazdy, jak również ograniczając zużycie paliwa.

Systemy gąsienicowe do maszyn rolniczych

Obok opon, na rynku możemy spotkać także systemy gąsienicowe (w przypadku naszej firmy systemy gąsienic zamiennych Camso). Pozwalają one zwiększać mobilność maszyn i polepszają flotację (utrzymanie na podłożu) w celu uzyskania lepszego dostępu do pól z miękką glebą. Dzięki dużej powierzchni styku z podłożem ogranicza się ugniatanie gleby, minimalizuje się niszczenie pól oraz zwiększa się stabilność maszyny, przez co zwiększa się wydajność i jakość prac. Niespotykana elastyczność i możliwości adaptacji rozwiązań pozwalają na stosowanie gąsienic na różnych maszynach i do wielu aplikacji.

Gdzie kupić opony do ciągników i traktorów?

Nasza firma oferuje szeroki wybór ogumienia do wszystkich rodzajów i marek maszyn rolniczych – opony do traktorów, do ciągników, kombajnów, przyczep oraz innych typów sprzętu rolniczego. Nasze wieloletnie doświadczenie, a także duża wiedza w zakresie opon, pozwalają nam na profesjonalny dobór ogumienia rolniczego pod konkretnego klienta. W naszym asortymencie prezentujemy opony do maszyn rolniczych, a także szeroki wybór innych niezbędnych elementów do pojazdów używanych na roli i nie tylko. Jeśli chcą Państwo nabyć solidne opony rolnicze lub potrzebują pomocy w wyborze odpowiedniego ogumienia – zachęcamy do kontaktu z nami. Z przyjemnością udzielmy niezbędnej pomocy.