Firma Mechanika-Service – autoryzowany dealer ogumienia marki CAMSO, dawniej SOLIDEAL.
Firma Mechanika Service Wózki Widłowe, to jeden z największych dystrybutorów opon dla przemysłu w Polsce, w szczególności jeśli chodzi o opony do wózków widłowych. W zależności od zapotrzebowania, oferujemy opony przemysłowe marki premium -CAMSO oraz ogumienie budżetowe z grupy Camso – Rodaco. Na życzenie klienta jesteśmy w stanie zaopatrzyć go również w opony innych marek: Continental, Michelin, Total Source oraz wielu innych przodujących w branży producentów. Wszystkie z nich dedykowane są dla niemal dowolnych występujących na rynku modeli wózków widłowych, takich jak: Linde, Jungheinrich, Nissan, Atlet, Toyota, BT, Still, Caterpillar, Mitsubishi, TCM, Doosan, Heli, Hangcha, Hyundai, Hyster, Crown, Clark, JCB, Komatsu, Manitou, czy Kalmar.
Jako autoryzowany dealer opon przemysłowych o wieloletnim doświadczeniu przykładamy bardzo dużą wagę do jakości sprzedawanych naszym klientom produktów, a także do terminowego realizowania ich zleceń. Proponowane ogumienie to produkty nowe, w pełni oryginalne, a także wolne od jakichkolwiek ukrytych wad materiałowych i produkcyjnych i oczywiście z gwarancją. Ponadto, w zdecydowanej większości przypadków dostarczamy je Państwu w ciągu 24 godzin od momentu złożenia zamówienia.
Opony przemysłowe CAMSO oraz pozostałych producentów – systematyka podziału
Dobór opony do wózka widłowego z naszego asortymentu, zależy głównie od poziomu intensywności obciążenia pojazdu. Aby uzyskać najniższe koszty eksploatacji, musisz mieć oponę odpowiednią do danego zastosowania. Nasze nowe wytrzymałe pełne opony Solideal zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o uzyskaniu maksymalnej żywotności w szerokim zakresie zastosowań. Wybór konkretnego typu produktu uzależniony jest od specyfiki wspomnianych prac, obszaru roboczego (podłoża), a także rodzaju wykorzystywanych wózków. Aby ułatwić zorientowanie się w dostępnej ofercie, poniżej zamieszczamy informacje na temat kluczowych funkcjonujących na rynku wariantów opon. Dzielą się one na dwie podstawowe kategorie, które obejmują w swoich ramach dodatkowe podgrupy.
1. Pierwszą z kategorii stanowią opony pełne (superelastyczne), składające się z dwóch lub trzech warstw wzmocnione stalowymi oplotami. Dwuwarstwowa opona pełna jest zbudowana z wewnętrznej warstwy bazowej składającej się z twardej mieszanki gumowej i zewnętrznej warstwy bieżnika wykonanej z odpornej na ścieranie mieszanki gumowej, zapewniającej długą żywotność opony. Trójwarstwowa opona pełna ma trzecią warstwę środkową. W tym przypadku dodawana jest specjalna, miększa mieszanka gumowa, aby zmaksymalizować amortyzację wstrząsów, naśladując amortyzację w oponach pneumatycznych i obniżyć temperaturę pracy wewnątrz opony. Rozwiązania tego rodzaju są doskonałe do zastosowania w przestrzeniach, w ramach których występuje relatywnie wysokie ryzyko przebicia lub uszkodzenia mechanicznego opony, takich jak wysypiska śmieci, złomowiska czy rozmaitego typu zakłady produkcyjne. Opony superelastyczne (pełne/ lane ) do wózków widłowych występują w dwóch wersjach:
- Standard opony do montażu z użyciem zewnętrznych pierścieni dociskających lub na feldze skręcanej
- Sit, quick, fix czy clip to wersja opon do szybkiego montażu, bez pierścieni zabezpieczających
Do montażu i demontażu opon superelastycznych na feldze, wymagana jest specjalistyczna prasa hydrauliczna. Usługę montażową wykonuje się na prasie stacjonarnej lub na prasie mobilnej bezpośrednio u klienta. Montaż odbywa się przy użyciu specjalistycznych koszy, podstawek i pierścieni stożkowych.
2. Drugą z głównych kategorii proponowanego asortymentu to oczywiście opony pneumatyczne, czyli po prostu opony pompowane. Produkty te są w większym stopniu narażone na uszkodzenia niż ich w całości wypełnione gumą odpowiedniki, jednak w zamian oferują lepszą amortyzację dla wózka. W rdzeniu opony pneumatycznej znajdują się powłoki gumowanej tkaniny zwane warstwami/ przekładkami. Warstwy/ przekładki rozciągają się po przekątnej w przeciwległych kierunkach w poprzek opony i tworzą karkas opony. Wiązki plecionych drutów ze stali wysokowęglowej tworzą stopki i służą do mocowania opony na obręczy felgi. Odporny na ścieranie gumowy bieżnik i boczne ściany chronią osłonę. Na koniec montowana wewnątrz gumowa dętka umożliwia napompowanie opony do zalecanego ciśnienia.
Jak wspomnieliśmy wcześniej, zarówno opony pneumatyczne jak i opony pełne, dzielą się na dodatkowe podtypy. Przy oponach pneumatycznych do najważniejszych z nich należą:
- opony radialne – mają za zadanie w lepszym stopniu tłumić nierówności nawierzchni, przez co praca jest bardziej komfortowa. Są one też wytrzymalsze i przegrzewają się w mniejszym stopniu, co pozwala w pełni wykorzystać potencjał maszyny.
- opony diagonalne – były standardem, zanim na rynek weszły opony radialne. Opony diagonalne są stosowane głównie na potrzeby prac w portach. Zapewniają one dużą stabilność pojazdu oraz większą odporność na uszkodzenia boków. Niestety wysokie opory toczenia sprawiają, że opona szybko się nagrzewa, a jej sztywność zmniejsza komfort jazdy.
- opony bezdętkowe (TL – tubeless) – ich zaletą jest to, że w przypadku przebicia bieżnika powietrze schodzi z nich stopniowo, a zapewnia to względne bezpieczeństwo. Naprawa nieszczelności opon bezdętkowych jest często możliwa poprzez nałożenie paska naprawczego wewnątrz opony lub poprzez wulkanizację.
- opony z dętką (TT – tubed tyre) – to bardziej tradycyjne rozwiązanie. Opona dętkowa jest wyposażona w dętkę z własnym wentylem. W przypadku przebicia opony taniej jest wymienić dętkę niż całą oponę. Nagła utrata powietrza w przypadku przebicia, naraża na niebezpieczeństwo poprzez utratę sterowności.
3. Oprócz opon pełnych i opon pneumatycznych, stosowane są też opaski amortyzujące (zwane również bandażami). W tym przypadku opaska jest zazwyczaj wytwarzana z pojedynczej mieszanki gumowej, która jest połączona z pierścieniem stalowym. Są one montowane na felgi maszyny za pomocą prasy hydraulicznej. Są one dostępne w gładkim wzorze bieżnika (SM), który nadaje się do pracy na suchych, gładkich podłogach lub w bieżniku trakcyjnym – do pracy na mokrych lub nierównych (chropowatych) nawierzchniach. Maszyny z opaskami amortyzującymi są popularne ze względu na ich zdolność do przenoszenia cięższych ładunków przy większej stabilności w porównaniu z podobnymi rozmiarami opon superelastycznych lub pneumatycznych
Ogumienie niebrudzące (NM no marking )- zarówno opony pełne, opony pneumatyczne jak i opaski, występują w wersjach niebrudzących, czyli niepozostawiających śladów. Opony niebrudzące i opaski niebrudzące, stosuje się głównie w wózkach widłowych pracujących wewnątrz hali czy budynku, aby uniknąć zabrudzeń nawierzchni. W ogumieniu tym, zamiast sadzy używa się krzemionki.
W przypadku zainteresowania ofertą lub chęcią uzyskania pomocy w doborze konkretnych opon serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami.